• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Goo Goo Dolls – Tonight Together (Премиера Хит)

The Goo Goo Dolls е американски rock бенд формиран во 1986 година во градот Бафало. Досега имаат објавено 12 самостојни студиски албуми, а последниот се вика Miracle Pill и излезе во 2019 година. Во моментот тие објавија нов сингл под име Tonight Together кој пак е еден од трите необјавени песни досега и дел од нивното делукс издание на Miracle Pill снимено за време на периодот на самоизолација на групата.


© Radio Bravo - Kumanovo