• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Gwen Stefani – Let Me Reintroduce Myself (Браво Хит)

Бившата пејачка на No Doubt, Gwen Stefani по дури 4 години пауза по објавување на албумот во 2016-тата ‘This Is What The Truth Feels Like’ сними и објави нова песна. Нумерата се вика ‘Let Me Reintroduce Myself’, напишана е од страна на пејачката и Ross Golan, а продуцент е Luke Niccoli и ке биде водечки сингл од претстојниот 5-ти по ред студиски албум

© Radio Bravo - Kumanovo