• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Hayley Williams – Roses Lotus Violet Iris (Премиера Хит)

Hayley Nichole Williams е американска пејачка претходно позната како водечки вокал, текстописец и клавијатурист на рок групата Paramore.Таа ја продолжува својата кариера во соло води и моментално е актуелна со нејзиниот најнов сингл Roses Lotus Violet Iris.


© Radio Bravo - Kumanovo