• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Jason Derulo – Acapulco (Премиера Хит)

Мулти платинестата суперѕвезда Jason Derulo има намера да ја задржи летната атмосфера со објавување на неговиот најнов сингл “Acapulco“. Синглот е објавен преку издавачките куќи Future History и Atlantic Record, а е пропратен и со видео спот кој пак го режираше самиот Derulo.

© Radio Bravo - Kumanovo