• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Jason Derulo – Take You Dancing (Премиера Хит)

Jason Joel Desrouleaux или на сцената попознат како Jason Derulo е американски пејач, текстописец и танчер кој ја започна својата музилка кариера во 2009 година и досега ма продадено над 30 милиони носачи на звук. Тој го објави својот најнов сингл Take You Dancing преку Atlantic Records на сите дигитални платформи, а песната стана и TikTok dance предизвик.© Radio Bravo - Kumanovo