• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Jessie Ware – Champagne Kisses (Премиера Хит)

Champagne Kisses” е песна на британската пејачка Jessie Ware, дел од нејзиниот вторс студиски албум  Tough Love како четврти сингл од него. За дигитален download  има достапно две ремикс верзии на песната која е напишана од Ware, Benny Blanco и Ben Ash, а е продуцирана од BenZel.


© Radio Bravo - Kumanovo