• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

John Newman – A.N.i.M.A.L (Премиера Хит)

Пејачот и текстописецот од Јоркшир, Англија John Newman го објави својот нов EP под име A.N.i.M.A.L. На него има 4 песни, веќе објавената соработка со Nina Nesbitt  ‘Without You’,  ‘The Hardest Word is Goodbye’, ‘Heart Goes Deeper’ и секако, насловната нумера ‘A.N.i.M.A.L’, нашиот Премиера Хит за овој викенд.


 

© Radio Bravo - Kumanovo