• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Jonas Blue Feat. Tifa Chen – Billboard (Премиера Хит)

Мултиплатинестата суперѕвезда Jonas Blue оствари соработка со кинеската пејачка и текстописец Tifa Chenи го издадоа заедничкиот сингл  ‘Billboard’. Композицијата е одпеана на мандарински и на англиски јазик, излезе под етикетата на  Positiva/Virgin EMI Records, а видео спотот е сниман на различни локации во Шангај во Кина.


© Radio Bravo - Kumanovo