• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Kasabian – ALYGATYR (Премиера Хит)

Rock хероите од Leicester, Kasabian се вратија на сцената со нов сингл под име ALYGATYR. Песната е прекрасно музичко парче објавено од групата за прв пат без нивниот екс фронтмен Tom Meighan, кој беше со нив од 1997 година.

© Radio Bravo - Kumanovo