• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Katy Perry – Never Worn White (Браво Хит)

35 годишната поп икона Katy Perry го објави својот најнов сингл Never Worn White, прв во 2020 година и го покажа својот стомак во видео спотот, со што обзнани дека е трудна и чека дете од нејзиниот вереник, 43 годишниот англиски актер Orlando  Bloom. Never Worn White е наш Браво Хит за оваа седмица.


 

© Radio Bravo - Kumanovo