• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Kim Petras – Future Starts Now (Премиера Хит)

Future Starts Now” е најновата песна на германската пејачка Kim Petras од нејзиниот нов, сеуште неиздаден студиски албум. Песната како сингл излезе на 27 август преку издавачката куќа Republic Records, како прв сингл издаден за нив.

© Radio Bravo - Kumanovo