• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

King Princess – Only Time Makes It Human (Премиера Хит)

King Princess е американската пејачка, автор, текстописец, инструменталист и продуцент од Brooklyn, New York, родена како Mikaela Mullaney Straus. Таа го објави својот најнов сингл со нумерата Only Time Makes It Human за која самата кажа дека песната е во dance-pop жанр и ја опиша како “поглед од 21-виот век на хитот на Kylie Minogue од 90-тите “Can’t Get You Out of My Head”

© Radio Bravo - Kumanovo