• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Kings Of Leon – The Bandit (Премиера Хит)

Американските рокери Kings Of Leon како најава за својот 8-ми по ред студиски албум во кариерата ја објавија најновата нумера The Bandit како прв сингл. Албумот ке се вика When You See Yourself , треба да излезе на 5 март 2021 година и е нивно прво студиско дело по албумот Walls од 2016-тата.

© Radio Bravo - Kumanovo