• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

KSI – Holiday (Браво Хит)

Holiday” е песна на британскиот YouTuber и рапер Olajide Olayinka Williams “JJ” Olatunji, на светот попознат како KSI. Нумерата е дел од платинестото издание на неговиот втор студиски албум All Over the Place и објавена како сингл за digital download и streaming преку издавачките куќи RBC Records и BMG како 4-ти сингл од албумот.

© Radio Bravo - Kumanovo