• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Lauren Spencer-Smith – Flowers (Премиера Хит)

Канадската пејачка родена во Британија, Lauren Spencer-Smith позната како учесничката во American Idol во 2020 ја објави својата најнова песна под име “Flowers“. Нумерата најпрвин беше објавена на TikTok, а деновиве и како трет официјален сингл од нејзиниот претстоен студиски албум.

© Radio Bravo - Kumanovo