• Bravo FM

  • Bravo Relaxing

Lewis Capaldi – Forget Me (Браво Хит)

Шкотскиот автор и пејач Lewis Capaldi објави нов сингл со наслов ‘Forget Me’. Композицијата е првиот негов снимен и издаден материјал по објавувањето на неговиот дебитантски албум од 2019 година, ‘Divinely Uninspired To A Hellish Extent’. Премиерата на видео спотот за оваа песна беше на 12 септември.

© Radio Bravo - Kumanovo