• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Liam Payne Feat. Cheat Codes – Live Forever (Премиера Хит)

Во петокот на 6 декември 2019 година, бившиот член на групата One Direction Liam Payne го објави својот деби соло албум едноставно наречен LP1. На албумот има соработки со Rita Ora, Quavo, J Balvin, Zedd, Jonas Blue и други, а како најава за оваа студиско дело се појави и синглот “Live Forever” снимен во соработка со американското DJ електронско трио Cheat Codes во кое членуваат KEVI (Kevin Ford), Trevor Dahl, и Matthew Russell.


© Radio Bravo - Kumanovo