• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Lianne La Havas – Please Don’t Make Me Cry (Премиера Хит)

Британската пејачка и кантавтор Lianne Charlotte Barnes односно Lianne La Havas го објави својот трет по ред студиски албум на 17 јули 2020 година. Албумот се вика едноставно “Lianne La Havas” и е првиот материјал на авторката по дури 5 години пауза. Промовирањето на оваа студиско дело продолжи со објавување на најновиот сингл со нумерата Please Don’t Make Me Cry.


© Radio Bravo - Kumanovo