• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Little Mix – Break Up Song (Премиера Хит)

Break Up Song” е песна на британската женска група Little Mix. Нумерата е објавена за издавачката куќа RCA UK на 27 март како водечки сингл од нивниот претстоен шести по ред студиски албум. Автори на песната се членките на групата  Jade Thirlwall, Leigh-Anne Pinnock и Perrie Edwards заедно со Frank Nobel и нивните продуценти Kamille и Goldfingers.


© Radio Bravo - Kumanovo