• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Little Mix – Holiday (Премиера Хит)

Најуспешната girl група на денешницата Little Mix, која има продадено над 50 милиони носачи на звук, над 17 милиони слушатели на Spotify и преку 3 милијарди прегледи на YouTube, го објавија својот најнов сингл под име ‘Holiday’. Композицијата е напишана од Jade Thirlwall, Perrie Edwards, Leigh-Anne Pinnock и Kamille, продуцирана од Goldfingers, а излезе преку издавачката куќа RCA Records.© Radio Bravo - Kumanovo