• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Little Mix – Love (Sweet Love) (Премиера Хит)

Little Mix е британска женска група составена од: Jade Thirlwall, Perrie Edwards и Leigh-Anne Pinnock. Девојките оваа година слават 10 години од своето постоење и во таа чест ќе го објават greatest hits албумот Between Us на 12 ноември. Како најава за него деновиве го објавија синглот со нумерата Love (Sweet Love), наш Премиера Хит за овој викенд.

© Radio Bravo - Kumanovo