• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

LP – Angels (Премиера Хит)

Laura Pergolizzi Ruffo е американска музичарка, пејачка и пред се текстописец која се крие зад псевдонимот LP. Има пишувано песни за многу познати пејачи и групи како: Cher, Rihanna, Backstreet Boys, Leona Lewis, Mylène Farmer, Céline Dion и Christina Aguilera, а има и сопствена кариера и издадени досега 5 студиски албуми, 6-тиот треба да излезе на 3 декември и ќе се вика Churches. Како најава за овој албум го објави синглот со песната “Angels“.

© Radio Bravo - Kumanovo