• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Maddy Jane – I’m Hearing Ya (Премиера Хит)

Madeleine Jane Woolley е вистинското име на Maddy Jane, австралиската пејачка, текстописец и гитарист од Bruny Island. Таа во 2015 година го објави својот деби сингл “People” и својот прв EP во 2018-та Not Human at All, а беше и дел на австралиските турнеи на Harry Styles и Red Hot Chili Peppers. Пред неколку дена го објави и својот најнов сингл под име I’m Hearing Ya, наш денешен Премиера Хит


© Radio Bravo - Kumanovo