• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Mae Muller – Dependent (Премиера Хит)

Mae Muller е млада англиска пејачка и текстописец родена во 1997 година, таа во 2019 година го издаде својот дебитантски албум Chapter 1, а минатата недела и најновиот EP No One Else, Not Even You. Токму од него деновиве го промовираше најновиот сингл со нумерата Dependent, наш Премиера Хит за овој викенд.

© Radio Bravo - Kumanovo