• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Melanie C – Who I Am (Премиера Хит)

Бившата членка на легендарната женска поп група од 90-тите, Spice Girls, Melanie C го објави својот нов официјален сингл  со песната  Who I Am. Тоа е комплетно нова песна во диско ритам проследена со видео спот и е нејзина прва издадена композиција во оваа 2020 година по “High Heels” објавена во ноември од минатата година.


© Radio Bravo - Kumanovo