• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Miley Cyrus Feat. Dua Lipa – Prisoner (Премиера Хит)

“Prisoner” е најновата песна на американската пејачка Miley Cyrus во која и асистира нејзината колешка Dua Lipa. Композицијата е објавена на 19 ноември 2020 година преку издавачката куќа RCA Records како втор официјален сингл од седмиот студиски албум на Cyrus наречен Plastic Hearts.

© Radio Bravo - Kumanovo