• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

New Order – Be a Rebel (Премиера Хит)

Легендарната британска група New Order формирана во далечната 1980 година од пејачот и гитаристот Bernard Sumner, басистот Peter Hook и тапанарот Stephen Morris како последица на распаѓањето на уште полегендарниот бенд Joy Division, по пауза од цели 5 години објавија нов мартеријал во форма на сингл со песната “Be a Rebel” .

© Radio Bravo - Kumanovo