• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Paloma Faith – Better Than This (Премиера Хит)

Paloma Faith го објави својот најнов официјален сингл насловен Better Than This. Тоа е нејзиниот прв снимен и издаден материјал по долгата пауза од 2017-тата кога го сними албумот ‘The Architect‘, кој пак го реиздаде во deluxe верзија на крајот од 2018-тата.

© Radio Bravo - Kumanovo