• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pearl Jam – Dance of the Clairvoyants (Премиера Хит)

Dance of the Clairvoyants” е песна на американскиот алтернативен рок бенд Pearl Jam. Оваа е нивната прва песна по пауза од 7 години и ке биде водечки сингл од претстојниот, 11-ти по ред студиски албум наречен Gigaton. Текстот на композицијата е напишан од лидерот на групата, Eddie Vedder , а музиката е дело на 5-те члена на Pearl Jam.


© Radio Bravo - Kumanovo