• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pearl Jam – Superblood Wolfmoon (Премиера Хит)

Superblood Wolfmoon” е песна на легендарната американска рок алтернативна група од Сиетл Pearl Jam. НУмерата е објавена на 18 февруари како втор по ред официјален сингл од нивниот 11-ти студиски албум Gigaton, музичко дело што со нетрпение го очекуваат милионите фанови на оваа рок легенда од 90-тите.


© Radio Bravo - Kumanovo