• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pet Shop Boys Feat. Years & Years – Dreamland (Премиера Хит)

Две генерации на synth pop музичари се здружија и ја создадоа композицијата Dreamland. Песната е замислена како дует помеѓу фронтменот на легендарната британска денс група или дуо Pet Shop Boys , Neil Tennant и фронтменот на новите надежи Years & Years, Olly Alexander. Dreamland излезе како официјален сингл од претстојниот нов албум на Pet Shop Boys кој треба да се појави на пазарот на 24 јануари 2020 година.


© Radio Bravo - Kumanovo