• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pet Shop Boys – Monkey Business (Браво Хит)

Synth-pop легендите Pet Shop Boys пред официјално објавување на нивниот најнов студиски албум Hotspot на 24 јануари 2020 ја објавија песната “Monkey Business”, нашиот Брав Хит за оваа седмица. Синглот со оваа нумера на CD, во дигитална форма и на 12 инчна винилна грамофонска плоча ке се појави на 7 февруари, а на него ке бидат оргиналот како и два ремикса на “Monkey Business” снимени од Prins Thomas и DJ Friend Within и уште една нова песна “At Rock Bottom”.


 

© Radio Bravo - Kumanovo