• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pitbull – 3 to Tango (Премиера Хит)

Премиера Хит на Браво за овој викенд е најновата летна песна на Pitbull насловена 3 to Tango”.

Песната е во латино ритам и со неа се излезе и видео спотот во кој на изненадување на фановите на Pitbull, покрај танчерки, танго и прекрасни кореографии, во главната улога се појавува и славниот актер John Travolta.


© Radio Bravo - Kumanovo