• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Post Malone – Only Wanna Be With You (Pokemon 25 Version) (Премиера Хит)

Американскиот пејач, рапер и продуцент Austin Richard Post или само Post Malone по повод 25 годишниот јубилеј на Pokémon ја преработи и објави старата нумера на групата Hootie and the Blowfish од 1994 година “Only Wanna Be With You” , а изминатиот викенд и ја изведе со другите песни и пејачи за време на виртуелниот концерт на Pokémon YouTube и Twitch каналите.

© Radio Bravo - Kumanovo