• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

The Chainsmokers Ft. Emily Warren – Side Effects (Премиера Хит)

Момците од американското диџеј и продуцентско дуо The Chainsmokers го објавија својот нов летен сингл “Side Effects” кој претставува соработка со американската пејачка Emily Warren. Засега дуото зазема три позиции на Billboard’s Hot Dance/Electronic Songs chart со песните “Something Just Like This”, “Somebody” и “Everybody Hates Me”.


© Radio Bravo - Kumanovo