• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

The Chainsmokers Ft. Kelsea Ballerini – This Feeling (Премиера Хит)

The Chainsmokers се здружија со Kelsea Ballerini за нивниот нов сингл “This Feeling“. Дуото сподели на социјалните мрежи дека е многу воодушевено од работата на country пејачката и е почестено да работи со истата на заеднички сингл. Kelsea исто така е задоволна од соработката со креаторите на хитот “Closer”. “This Feeling” можете да ја слушнете подолу, а и на вашето радио на 88,5 на секој непарен час.


 

© Radio Bravo - Kumanovo