• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Fedez Feat. Zara Larson – Holding Out For You (Премиера Хит)

На третиот сингл “Holding Out For You” од петтиот студиски албум “Paranoia Airlines” на италијанскиот рапер Fedez, гостин е шведската пејачка Zara Larson. На албумот кој излезе минатиот викенд, покрај Zara Larson, гостуваат и Annalisa, la Dark Polo Gang и LP.


© Radio Bravo - Kumanovo