• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Janelle Monáe – Make Me Feel (Премиера Хит)

Денес, Радио Браво ви ја претставува 33-годишната американка Janelle Monáe Robinson, пејач, текстописец, рапер, продуцент, актерка и модел. Во својата биографија веќе има запишано улоги во три филма, пет телевизиски емисии и серии, а веќе има издадено и три студиски албуми. Четвртиот, Dirty Computer, ќе излезе на 27-ми април и ќе содржи 14 композиции, а од него, денешен Премиера Хит е првиот сингл, песната под реден број осум, “Make Me Feel“.


© Radio Bravo - Kumanovo