• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Matoma & Enrique Iglesias Feat. Konshens – I Don’t Dance (Without You) (Премиера Хит)

Enrique Iglesias се спои со Matoma и Konshens за неговиот нов сингл “I Don’t Dance (Without You)“. Кралот на латино музиката уште минатата недела ни даде тизер од песната на својот инстаграм профил. За Enrique Iglesias можеме уште сега да кажеме дека 2018 му беше успешна година, а тоа го потврдува неговиот претходен хит “Move To Miami” со Pitbull кој имаше повеќе од 20 милиони прегледи на Spotify.


8

© Radio Bravo - Kumanovo