• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

The Kingdom Choir – Blinded By Your Grace Pt.2 (Cover) – (Премиера Хит)

Денес, на почетокот на секој непарен час ги слушаме The Kingdom Choir, група пејачи кои беа главни ѕвезди на венчавката на принцот Harry и Meghan Markle со својот настап во црквата St. George во замокот Windsor. Хорот се состои од преку дваесет пејчи од југоисточниот дел на Англија со извонредедни гласови, способни да се справат со со силниот евангелски духовен звук. По еднодециниска активност, конечно го издадоа и дебитантскиот албум “Stand By Me”, а од него избор на Радио Браво е “Blinded By Your Grace Pt.2“, песна чиј оригинал е на англискиот рапер Stormzy и  MNEK, односно Uzoechi Emenike (роден на 9 ноември во 1994),  британскиот пејач, текстописец и продуцент, објавена на 27-ми октомври 2017-та година како четврти сингл од дебитантскиот албум “Gang Signs & Prayer”.


© Radio Bravo - Kumanovo