• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Hurts – Ready To Go (Премиера Хит)

Радио Брави ви претставува уште еден штотуку објавен албум со презентирање на најнов сингл од него. Вчера ви го претставивме второто музичко остварување на американката Fergie, а денес на дневен ред е англискиот synth-pop дует Hurt и нивниот четврти студиски албум. Desire беше објавен на 29-ти септември и од него, вториот сингл, “Ready To Go” е денешен Премиера Хит на Радио Браво.


© Radio Bravo - Kumanovo