• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Prettymuch Ft. Rich The Kid – Solita (Премиера Хит)

Prettymuch, бендот кој беше формиран од еден од членовите на жири комисијата на The X Factor, односно од познатиот Simon Cowell, објави нов сингл во соработка со раперот Rich The Kid, под името “Solita“. Групата ќе има ја има главната турнеја оваа есен. Истата ќе започне на 18-октомври и ќе се одвива низ цела америка и во Торонто во Канада.

© Radio Bravo - Kumanovo