• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Kesha – This Is Me (Премиера Хит)

Радио Браво денеска ви претставува уште една песна од од soundtrack-от за филмот “The Greatest Show”. Откако на 22-ри декември, како Премиера Хит ја слушавме “Rewrite The Stars” во изведба на актерите од самиот филм, Zac Efron и Zendaya, денешниот Премиера Хит е песна на американската пејачка Kesha, а насловот на песната е “This Is Me“. Колку за информација, Kesha се најде и на Браво Топ 50 листата, со песната “Learn To Let Go“, сингл од нејзиниот трет по ред студиски албум, “Rainbow”,  како Браво Хит од 6-ти до 13-ти август минатата година.


© Radio Bravo - Kumanovo