• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Pitbull Feat. Daddy Yankee & Natti Natasha – No Lo Trates (Премиера Хит)

No Lo Trates” е соработка на американскиот рапер Pitbull, пејачката од Доминиканска Република Natti Natasha и раперот од Порторико, Daddy Yankee. Интересно е дека во песната зе земени семплови од хитот од 1994-та година, “Rica y Apretadita” кој пак беше заеднички проект на раперот од Панама, El General и пејачката од САД, Anayka. И двете песни можете да ги слушнете подолу…


© Radio Bravo - Kumanovo