• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Sean Paul Ft. Ellie Goulding – Bad Love (Премиера Хит)

Sean Paul напорно работеше на својот проект изминатата година кој го сочинуваат 9 песни. Тој беше објавен на 29 јуни оваа година и содржи повеќе гости како Migos, Tory Lanez, Dua Lipa, Jhene Aiko, Major Lazer, David Guetta, Becky G, Ellie Goulding, и Stefflon Don. А изборот за денешната Премиера Хит на Радио Браво е неговата песната со Ellie Goulding, “Bad Love“.


© Radio Bravo - Kumanovo