• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Shawn Mendes & Zedd – Lost In Japan (Remix) (Премиера Хит)

Shawn Mendes се здружи со диџејот Zedd за ремикс за неговиот сингл “Lost In Japan“. За соработката тие ни навестуваат уште од јули, а ремиксот само на Spotify има околу 3.5 милиони прегледи и добива голем број позитивни реакции од фановите. Очигледно, сите мислат дека гласот на канадскиот пејач совршено со совпаѓа со музиката на Zedd. Песната можете да ја слушнете веднаш подолу и на вашето радио на 88,5 на секој непарен час.


© Radio Bravo - Kumanovo