• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Sheppard – On My Way (Премиера Хит)

Sheppard e австралиски indie-pop band од Brisbane, кој досега има издадено два студиски албуми, а најголемиот интарнационален успех го имаше со песната “Geronimo”. Во последните денови се актуелни околу австалискиот избор за Песна на Евровизија 2019. Имено, шесторката од Бризбејн се многу блиску до настап во Тел Авив со оглед на тоа дека на 9-ти февруари во директен дуел со Tania Doko и песната “Piece of Me” ќе се одлучува за австралискиот евровизиски претставник. Фаворит на Радио Браво се Sheppard и нивната “On My Way“, денешниот Премиера Хит кој ќе го слушате на 88,5 Mhz.


© Radio Bravo - Kumanovo