• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

Arhangel – Pinokio (Премиера Хит)

Mакедонскиот музички великан АРХАНГЕЛ денеска премиерно го објавува својот нов сингл насловен “ПИНОКИО“, а чие претставување во јавноста е проследено и со видео спот. Зад музиката, лириката и аранжманот на песната стои Ристо Вртев, а за сценариото и режијата се погрижи Иван Вртев. Покрај објавувањето на синглот “Пинокио”, АРХАНГЕЛ годинава се актуелни и со веќе потврдениот настап како предводници на програмата на Д ФЕСТИВАЛ во Дојран кој ќе трае од 6-ти до 8-ми јули.


© Radio Bravo - Kumanovo