• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Friendly Fires – Silhouettes (Премиера Хит)

Денес, Радио Браво во Премиера Хит ви претставува еден интересен бенд. Станува збот за англискиот indie rock band Friendly Fires кои својот дебитантски албум го издадоа во далечната 2008-ма година. Истиот беше номиниран за престижната Mercury награда во следната 2009-та. on 21 July 2009. На 6-ти мај, 2011-та година излегува и вториот студиски албум, Pala, за да за 16-ти август е најавено и објавувањето на нивното трето студиско остварување насловено како Inflorescent. Од него во денешниот Премиера Хит, денес го слушаме вториот промо сингл, песната “Silhouettes“.


© Radio Bravo - Kumanovo