• Bravo 88.5 FM

  • Bravo-Blues&Jazz

Radio Bravo 88,5 Mhz play Now On Air view:     Bravo Blues&Jazz play Now On Air view:

DJ Snake Feat Selena Gomez & Ozuna & Cardi B – Taki Taki (Премиера Хит)

Зa Dj Snake можеме со сигурност да кажеме дека е подобар од кога и да е, објавувајќи песни кои веднаш стануваат хитови. Франсуцкиот продуцент и диџеј објави нов забавен сингл под името “Taki Taki” кој има асистенции од Selena Gomez, Ozuna и кој друг ако не Cardi B. Во текот на претходниот месец, ѕвездите кои учествуваат во синглот постојано ни го навествуаа истиот по своите социјални мрежи, постирајќи слики и видеа од behind the scenes на музичкото видео. “Taki Taki” можете да го слушнете веднаш подолу.


© Radio Bravo - Kumanovo